Ślad:

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
osd:plci_postaci_i_imiona_dajmonow [2019/09/05 15:41]
Jess i Seph
osd:plci_postaci_i_imiona_dajmonow [2019/10/06 22:52] (aktualna)
Jess i Seph
Linia 5: Linia 5:
 Inną kwestią jest wygoda wizualizacji i kontaktu; zwierzęta są inteligentne,​ żywotne i ruchliwe, a jednocześnie nie tak skomplikowane jak ludzie, są w pewien sposób uproszczone. W wielu ludziach wzbudzają też sympatię. Łatwiej wyobrażać sobie dajmona jako jaszczurkę siedzącą na ramieniu czy biegnącego obok konia niż drugiego człowieka o zupełnie odrębnej osobowości. Inną kwestią jest wygoda wizualizacji i kontaktu; zwierzęta są inteligentne,​ żywotne i ruchliwe, a jednocześnie nie tak skomplikowane jak ludzie, są w pewien sposób uproszczone. W wielu ludziach wzbudzają też sympatię. Łatwiej wyobrażać sobie dajmona jako jaszczurkę siedzącą na ramieniu czy biegnącego obok konia niż drugiego człowieka o zupełnie odrębnej osobowości.
  
-Kwestię analizowania ​symboliki ​poruszymy w dalszej części.+Kwestię analizowania ​gatunków zwierząt, czyli przekładu cech zwierzęcia na cechy charakteru człowieka, ​poruszymy w dalszej części ​strony.
  
 Zazwyczaj dajmon jest przeciwnej płci niż jego daemian; zwolennicy teorii Junga mogliby powiedzieć,​ że reprezentuje jego animę lub animusa. Nie do końca jednak tak jest, ponieważ dajmony części osób są tej samej płci co one. Nie świadczy to o jakichkolwiek zaburzeniach czy też skłonnościach homoseksualnych. Osoby nieheteronormatywne mogą mieć zarówno dajmona przeciwnej, jak i tej samej płci, tak jak wszyscy inni ludzie. Co więcej, dajmon może swoją płeć zmienić (raz lub kilkukrotnie),​ ponieważ jako konstrukt mentalny nie posiada żadnych fizycznych ograniczeń. To, jakiej płci jest Twój dajmon, to bardzo indywidualna sprawa! Zazwyczaj dajmon jest przeciwnej płci niż jego daemian; zwolennicy teorii Junga mogliby powiedzieć,​ że reprezentuje jego animę lub animusa. Nie do końca jednak tak jest, ponieważ dajmony części osób są tej samej płci co one. Nie świadczy to o jakichkolwiek zaburzeniach czy też skłonnościach homoseksualnych. Osoby nieheteronormatywne mogą mieć zarówno dajmona przeciwnej, jak i tej samej płci, tak jak wszyscy inni ludzie. Co więcej, dajmon może swoją płeć zmienić (raz lub kilkukrotnie),​ ponieważ jako konstrukt mentalny nie posiada żadnych fizycznych ograniczeń. To, jakiej płci jest Twój dajmon, to bardzo indywidualna sprawa!
Linia 11: Linia 11:
 Dajmony mają imiona, tak samo jak my. Możesz odkryć swojego dajmona jako bezimiennego i nadać mu imię samodzielnie,​ ale być może on sam ma na ten temat coś do powiedzenia?​ Niektóre dajmony przedstawiają się, same wybierając sobie imiona. W innym przypadku powinieneś go/ją nazwać; nadanie imienia wzmacnia emocjonalną więź, a także nadaje dajmonowi autentyczności. Imię, które nosi, może coś symbolizować,​ może być żartem, zlepkiem liter, imieniem kogoś, kto zmienił Twoje życie lub po prostu słowem, które Ci się podoba. To zależy tylko od Ciebie i od Twojego dajmona, bo on też ma swoje zdanie. Dajmony mają imiona, tak samo jak my. Możesz odkryć swojego dajmona jako bezimiennego i nadać mu imię samodzielnie,​ ale być może on sam ma na ten temat coś do powiedzenia?​ Niektóre dajmony przedstawiają się, same wybierając sobie imiona. W innym przypadku powinieneś go/ją nazwać; nadanie imienia wzmacnia emocjonalną więź, a także nadaje dajmonowi autentyczności. Imię, które nosi, może coś symbolizować,​ może być żartem, zlepkiem liter, imieniem kogoś, kto zmienił Twoje życie lub po prostu słowem, które Ci się podoba. To zależy tylko od Ciebie i od Twojego dajmona, bo on też ma swoje zdanie.
  
-Dajmony, choć przybierają postaci zwierząt, nie są zwierzętami ​i nie mają ich potrzeb; nie muszą jeść, załatwiać się, spać, nie męczą się, biegnąc, itd. Oczywiście jeśli chcesz, możesz to sobie wyobrażać,​ bo dlaczego nie? Nic też nie stoi na przeszkodzie,​ by dajmona-rybę wizualizować jako „pływającego” w powietrzu; nie potrzebuje on wody tak jak prawdziwe ryby. Tak samo dajmon o formie bardzo dużej, jak słoń czy żyrafa, może być w Twoim wyobrażeniu mniejszych rozmiarów niż rzeczywiste zwierzę.+Dajmony, choć przybierają postaci zwierząt, nie są nimi i nie odczuwają ich potrzeb; nie muszą jeść, załatwiać się, spać, nie męczą się, biegnąc, itd. Oczywiście jeśli chcesz, możesz to sobie wyobrażać,​ bo dlaczego nie? Nic też nie stoi na przeszkodzie,​ by dajmona-rybę wizualizować jako „pływającego” w powietrzu; nie potrzebuje on wody tak jak prawdziwe ryby. Tak samo dajmon o formie bardzo dużej, jak słoń czy żyrafa, może być w Twoim wyobrażeniu mniejszych rozmiarów niż rzeczywiste zwierzę.
  
 Niestety, nasze dajmony nie są i nigdy nie będą materialne jak w świecie Pullmana. Nie zobaczymy z ich pomocą czegoś, czego sami fizycznie nie widzimy, nawet jak wybiegną wprzód lub polecą do góry. Inni ludzie ich nie widzą, a rozmowa dwóch dajmonów jest możliwa tylko za pośrednictwem ich daemian. Jednak możesz nauczyć się wizualizować swojego dajmona tak realistycznie,​ że będziesz go widział jako materialnego. Niektórzy daemianie twierdzą, że dzięki odpowiednim technikom są w stanie niemalże poczuć (poprzez bardzo realistyczne wrażenie) ciepło swojego dajmona lub dotyk jego sierści! Temu zostanie poświęcony osobny artykuł. Niestety, nasze dajmony nie są i nigdy nie będą materialne jak w świecie Pullmana. Nie zobaczymy z ich pomocą czegoś, czego sami fizycznie nie widzimy, nawet jak wybiegną wprzód lub polecą do góry. Inni ludzie ich nie widzą, a rozmowa dwóch dajmonów jest możliwa tylko za pośrednictwem ich daemian. Jednak możesz nauczyć się wizualizować swojego dajmona tak realistycznie,​ że będziesz go widział jako materialnego. Niektórzy daemianie twierdzą, że dzięki odpowiednim technikom są w stanie niemalże poczuć (poprzez bardzo realistyczne wrażenie) ciepło swojego dajmona lub dotyk jego sierści! Temu zostanie poświęcony osobny artykuł.
  
 Na temat postaci dajmonów, zdarzeń z nimi związanych,​ przemyśleń co do nich mamy dużo dyskusji na naszym forum – koniecznie tam zajrzyj po więcej informacji! Na temat postaci dajmonów, zdarzeń z nimi związanych,​ przemyśleń co do nich mamy dużo dyskusji na naszym forum – koniecznie tam zajrzyj po więcej informacji!