Ślad:

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
odkrywanie_swojego_dajmona [2014/01/18 00:57]
Tharen i Santie Dodanie tytułu strony.
odkrywanie_swojego_dajmona [2015/08/17 20:10] (aktualna)
Linia 7: Linia 7:
  
 Wpierw twój //dajmon// wydawać ci się będzie jedynie twoimi własnymi myślami, ale z czasem zyska on swój własny, unikalny charakter, który stanie się dla ciebie rozpoznawalny. To nie fikcja, to rzeczywistość. Wpierw twój //dajmon// wydawać ci się będzie jedynie twoimi własnymi myślami, ale z czasem zyska on swój własny, unikalny charakter, który stanie się dla ciebie rozpoznawalny. To nie fikcja, to rzeczywistość.
-Czy to znaczy, że mój //dajmon// nie będzie prawdziwy?+ 
 +===== Czy to znaczy, że mój dajmon nie będzie prawdziwy? ​=====
  
 Twój //dajmon// jest tak prawdziwy, jak ty. Ludzki umysł jest kompleksowym tworem. Poszukując swojego dajmona nie szukasz jakiejś całkowicie nowej istoty, szukasz podświadomej części swojej własnej osobowości. Nadając jej imię, płeć i postać dajemy sobie możliwość odziaływania z nią. Twój //dajmon// jest tak prawdziwy, jak ty. Ludzki umysł jest kompleksowym tworem. Poszukując swojego dajmona nie szukasz jakiejś całkowicie nowej istoty, szukasz podświadomej części swojej własnej osobowości. Nadając jej imię, płeć i postać dajemy sobie możliwość odziaływania z nią.
Linia 22: Linia 23:
  
   - Jest to łatwiejsze i prawdopodobnie bardziej komfortowe by wyobrażać sobie zwierzę jako twojego towarzysza i przewodnika duchowego. Człowiek wydawałby się bardziej odzielną jednostką, niż manifestacją czyjejś duszy.   - Jest to łatwiejsze i prawdopodobnie bardziej komfortowe by wyobrażać sobie zwierzę jako twojego towarzysza i przewodnika duchowego. Człowiek wydawałby się bardziej odzielną jednostką, niż manifestacją czyjejś duszy.
- 
   - Zwierzęta mają znaczenie symboliczne – w wielu przypadkach postać, w jakiej występuje nasz //dajmon//, mówi nam wiele o nas samych. Zwierzę, jako symbol osobowości,​ jest sprawą uniwersalną,​ przewijającą się przez wszystkie kultury Ziemi – od chińskiego zodiaku, przez patronusy z książek J.K. Rowling, po totemy z kultur północnoamerykańskich indiańskich plemion.   - Zwierzęta mają znaczenie symboliczne – w wielu przypadkach postać, w jakiej występuje nasz //dajmon//, mówi nam wiele o nas samych. Zwierzę, jako symbol osobowości,​ jest sprawą uniwersalną,​ przewijającą się przez wszystkie kultury Ziemi – od chińskiego zodiaku, przez patronusy z książek J.K. Rowling, po totemy z kultur północnoamerykańskich indiańskich plemion.