Łabędź Czarny

Cygnus atratus

c5_81ab_c4_99d_c5_ba_czarny_2.jpg

I can’t be what I’m not

Środowisko ci nie przeszkadza - byle było takie, na jakie wygląda, a nie udawało wyjątkowo bezpieczne. Kochasz szczerość. Lubisz też czuć się bezpiecznie, ale nie za wszelką cenę. Wolisz unikać ryzyka i zagrożeń. Ciężko zostać twoim przyjacielem. Wkroczenie w twoją prywatną sferę traktujesz niemal jak zbrodnię i szybko reagujesz. Jeżeli komuś na tobie zależy i cię zna - wie, że to trzeba przeczekać, a atak furii ci przejdzie. Nie można powiedzieć, że zachowujesz się całkowicie pasywnie - zawsze masz swoje zdanie, nawet kiedy komuś się podporządkujesz. Głośno wyrażasz swoje zdanie, gdy coś ci przeszkadza. Narzekasz na to bez przerwy, póki się to nie zmieni. Nie oglądasz się na zdanie innych - jesteś pewny swojego zdania i swoich wyborów. Nie jest łatwo cię czymś zaskoczyć. Kiedy czujesz, że coś się szykuje, stajesz się czujny i nic ci nie umknie. Jak nikt opanowałeś sztukę przystosowania się w sposób, który nie wymusza na tobie zmian. Szukasz drogi wyjścia, drogi ucieczki z krzyżowego ognia. Najpierw dbasz o siebie - potem oglądasz się na innych. Mówią o tobie: „pesymista” - widzisz przyszłość w szarych barwach. samica - Jesteś bardziej szczery i bezpośredni. młode - Jesteś podatny na zranienia i bardzo wrażliwy. Nie jesteś tak zależny, jak by się mogło wydawać. Potrafisz sobie poradzić w życiu, mimo swobody i niepokornej natury. Jesteś bardziej nastawiony na innych niż dorosły osobnik.

Working all day

Drastyczne zmiany chwieją twoim światopoglądem do tego stopnia, że przez jakiś czas nie bardzo orientujesz się w sytuacji, wciąż patrzysz na to, co było - nie na to, co jest. Dlatego w takich momentach nie jesteś w stanie planować działań czy dowodzić grupą. Kiedy ty przewodzisz - trzymacie się jednego schematu, nie wprowadzasz poprawek. Lubisz łatwe prace, nad którymi nie będziesz wylewał wiader potu, choć nie przeszkadza ci potrzeba zagłębiania się w książki i przeszukiwania zebranego materiału. Mimo to, nie wybrzydzasz - wykonasz każdą pracę, niezależnie od tego, czy trzeba będzie ubrudzić ręce. Jeśli musisz przyjąć narzuconą strategię, nie radzisz sobie najlepiej. Plączesz się, nie możesz wejść w swój normalny rytm. Nie kryjesz swoich planów przed innymi. Nie rozwlekasz tego, co nie wymaga przeciągania. Jesteś wytrzymały psychicznie. Potrafisz przez długi okres czasu pracować tylko dzięki własnej motywacji i sile woli. Lubisz się nacieszyć swoim sukcesem. W końcu na niego zasłużyłeś, prawda? Wiesz dokładnie, na co cię stać i nie sięgasz dalej, niż możesz sobie dać radę. Rozciąganie swoich granic nie jest twoim celem.

All the right friends

Ludziom możesz wydawać się ponury, ale widzą też, że rozmowa z tobą sama płynie. Lubisz tłumy - lubisz przebywać w ich towarzystwie, ale nie nawiązujesz z większością z nich szczególnie mocnych więzi. Obawiasz się samotności - choć nie jesteś królem parkietu, często chodzisz na imprezy dla samego poczucia tłumu. Nie lubisz, gdy ludzie płaczą i rozpaczają nad swoim losem. Powinni się wziąć w garść, a nie płakać, prawda? Co ciekawe, nie lubisz też, gdy ludzie na siłę starają się być dla ciebie mili. Wolałbyś, gdyby naprawdę doceniali to, jaki jesteś. Nie znosisz bycia „zamkniętym w klatce”. Nie pozwolisz się ignorować, obrażać i szybko uciekniesz z miejsca, gdzie czujesz się atakowany. Mimo to, lubisz mieć ludzi wokół siebie. Czujesz się bardziej swojsko, nawet wtedy, gdy pozornie nie zwracasz na nich uwagi. Atak na ciebie nie bardzo cię wzrusza - wiesz, co się w życiu liczy. Jawnie pokazujesz swoją niechęć i agresję. Twój atak boli, to trzeba ci przyznać. To jak granat zaczepny - nie dość, że uderzy, to jeszcze poharata. Jednakże nie jest wcelowany specjalnie w czuły punkt danej osoby, a, w zależności od powodu, w pierwsze, co ci się nawinie. Nie chcesz, by twoim podopiecznym coś się stało. Bierzesz odpowiedzialność na siebie. Jesteś miły dla dzieci, cieszysz się, gdy możesz się jakimś opiekować. Ludzie lubią twój styl ubierania się czy po prostu styl bycia. Ujmujesz swoim charakterem, choć nie każdego - niektórzy są przyzwyczajeni do ogólnie przyjętych norm i mogą mieć problem z akceptacją ciebie.

Seasons of love

Kiedy masz partnera, niemal się od niego nie odrywasz. Lubisz spędzać z nim każdą chwilę, każdy wolny moment. Ten zajęty zresztą też. Wydawać by się mogło, że takie szczęście nie może się rozpaść, ale ty wiesz, że nic nie musi trwać wiecznie. Zaakceptujesz odejście partnera, ale nie znaczy to, ze szybko się z tym pogodzisz. Co cię wyróżnia? Tolerancja wobec każdego związku. Być może sam jesteś jednym z tych, których uważają za „kochających inaczej”. Twoje związki są dość swobodne. Nie przykuwasz uwagi do przeszłości i przyszłości miłości - wystarcza ci obecna chwila. Wierzysz, że w związek obie strony muszą wkładać najlepsze chęci i starać się o niego. Nie jest to dla ciebie jednostronne dbanie o partnera. Jeżeli zostaniesz zdradzony - trudno. Ubodzie cię to, ale jakoś dasz sobie z tym radę. Zaakceptujesz fakt, że nie byłeś wystarczająco dobry i postarasz się poprawić.

Home, sweet home

Nie próbujesz zagarnąć dużej przestrzeni dla siebie kosztem innych. Wystarczy ci odrobina prywatnej przestrzeni. Twój dom nie jest siedzibą pedanta - ty wolisz, gdy wszystko leży tam, gdzie potrafisz to znaleźć, a nie w nieskazitelnym porządku. Dom powinien być dla ciebie miejscem wyciszenia, dlatego nie lubisz zabierać pracy ze sobą do swojego pokoju. Jeśli już musisz pracować w domu, to w pokoju do tego przeznaczonym.

I na koniec…

Kochasz podróże, kiedy wiesz, że twój dom na ciebie czeka. Jesteś elegancki i nieco wyniosły. Prawdopodobnie uśmiechasz się czasem z wyższością. Być może lubisz śpiewać i się wypowiadać.