Ślad:

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
osd:formy [2019/09/05 15:45]
Jess i Seph
osd:formy [2019/10/06 22:39] (aktualna)
Jess i Seph
Linia 17: Linia 17:
 Ponadto, ma to postać metaforyczną,​ nie interpretujemy cech gatunku dosłownie. Jak jakiś gatunek żyje na drzewach, nie oznacza to, że osoba z taką formą będzie namiętnie wspinać się na wszystkie okoliczne dęby, wierzby i na co tylko się da. Tak samo jak ktoś mający formę gatunku, który wiąże się z partnerem raz na całe życie, nie musi wcale przeżyć życia z wyłącznie jedną osobą. Nie ma też znaczenia wygląd zewnętrzny – jak ktoś jest wysokim człowiekiem,​ nie musi mieć wcale formy konia czy żyrafy, a drobna, filigranowa osoba może być lwem lub gorylem. A będąc zebrą, nie trzeba mieć włosów w czarno-białe (lub biało-czarne?​) pasy. Ponadto, ma to postać metaforyczną,​ nie interpretujemy cech gatunku dosłownie. Jak jakiś gatunek żyje na drzewach, nie oznacza to, że osoba z taką formą będzie namiętnie wspinać się na wszystkie okoliczne dęby, wierzby i na co tylko się da. Tak samo jak ktoś mający formę gatunku, który wiąże się z partnerem raz na całe życie, nie musi wcale przeżyć życia z wyłącznie jedną osobą. Nie ma też znaczenia wygląd zewnętrzny – jak ktoś jest wysokim człowiekiem,​ nie musi mieć wcale formy konia czy żyrafy, a drobna, filigranowa osoba może być lwem lub gorylem. A będąc zebrą, nie trzeba mieć włosów w czarno-białe (lub biało-czarne?​) pasy.
  
-Z doborem formy związane są pewne pułapki, w które łatwo można wpaść: [[https://​dajmony.info/​forum/​index.php?​topic=4256.0|uberwilctwo i blokowanie]]+Z doborem formy związane są pewne pułapki, w które łatwo można wpaść: [[https://​dajmony.info/​forum/​index.php?​topic=4256.0|uberwilctwo i blokowanie]].  
 Posiadamy na forum obszerną [[https://​dajmony.info/​forum/​index.php?​topic=4156.0|bazę artykułów]] na temat form, a także [[http://​dajmony.info/​forum/​index.php?​topic=14275.0|analiz przeróżnych gatunków zwierząt]];​ koniecznie tam zajrzyj, by dowiedzieć się więcej! Posiadamy na forum obszerną [[https://​dajmony.info/​forum/​index.php?​topic=4156.0|bazę artykułów]] na temat form, a także [[http://​dajmony.info/​forum/​index.php?​topic=14275.0|analiz przeróżnych gatunków zwierząt]];​ koniecznie tam zajrzyj, by dowiedzieć się więcej!